Матеріал для опрацювання на 18 березня 2020 року
Математика
Тема: Ділення
двоцифрового числа на одноцифрове. Задача, пов’язана з одиничною нормою.
Підручник ст.138-139, усно - №898,№900,№906
Письмово у зошиті - №907
Українська мова
Тема: Письмовий переказ.
ПИСЬМОВИЙ ПЕРЕКАЗ
Мета: закріпити і перевірити знання учнів
про текст; написати письмовий переказ; перевірити вміння послідовно
переказувати текст, дотримуючи теми та головної думки; розвивати мовлення,
мислення; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати самостійність та
охайність у роботі.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
У день такий чудовий
Зустрілися ми знову.
Бажаємо всім успіхів
І гарного здоров’я!
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Мовленнєва розминка
— Відредагуйте речення. Приберіть зайві
повтори.
Тарасик швидко бігає. Він зміг виграти
забіг у Петруся. А у Петруся — перший розряд з бігу. Але Тарасик зміг у нього
виграти.
— Відредагуйте речення. Приберіть зайві
слова.
Дерева — вони розквітають навесні.
У цього хлопчика — у нього зелений капелюшок.
У Оленки — у неї маленька лялька.
— Замініть неправильно вжиті слова
правильними.
Моя бабуся смажить самі смачніші млинці.
Вчора ми подивилися комедійський фільм.
У Василя самий великий ріст.
— Прочитайте текст. Доповніть його таким
чином, щоб відновити логічний зв’язок.
Оленка не вивчила вірш. Вона дуже боялася,
що вчителька запитає її. Тепер Ганна Петрівна похвалила Оленку.
III. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО
МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення мети та завдань уроку
— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання
про текст та перевіримо вміння:
• визначати тему та головну думку тексту;
• переказувати текст;
• складати план;
• записувати, уникаючи повторів та зайвих
слів.
2. Ознайомлення з текстом
ЖУК І РОМАШКА
Жила на лузі чарівна ромашка. Дружила вона з жуком. Жук багато літав і
багато знав. Ромашка часто слухала цікаві розповіді друга.
Одного разу жук зник. Дуже засмутилася ромашка. Заплакала вона і
попросила вітерець погадати, чи прилетить друг. Гадав вітерець, гадав. Легко
відривав й розносив пелюстки ромашки. Пояснив їй, що жук не прилетить. Гола,
жалюгідна стояла ромашка.
А жук незабаром з’явився. Адже він був вірним другом. Але важко було
жуку впізнати свою подружку! Із сумним дзижчанням пролетів він повз неї.
3. Аналіз тексту
— Як гадають на ромашці?
— Якою була ромашка?
— З ким подружилася чарівна ромашка?
— Що ви дізналися про жука?
— Що трапилося одного разу?
— Як страждала ромашка?
— Опишіть, як вона виглядала після
гадання.
— Кому більше вірила ромашка: другові або
гаданню вітерцю?
— Чим завершилася ця історія?
— Хто ж виявився справжнім другом?
— Якою є основна думка оповідання?
IV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
V. ПИСЬМОВИЙ ПЕРЕКАЗ
1. Повторне слухання тексту. Складання
плану
План
1. Ромашка і жук — друзі.
2. Жук зник.
3. Жук прилетів і не впізнав подружку.
2. Словникова робота.
• Вставте пропущені букви.
Р..машка част..
з..смутилася
прил..тить
ун..сив
дз..жчан..ям
б..гато
р..зповіді
п..просила
ле..ко
п..люстки
м..мо
л..тав
пр..пав
пог..дати
відр..вав
з..явився
подру..ка
• Розкрийте дужки.
(На) лузі —
(3) жуком —
(Й) уносив —
(Не) прилетить —
(3) сумним —
• Доберіть синоніми.
Чарівна —
Пропав —
Жалюгідна —
• Доберіть антоніми.
Прилетів —
Засмутилася —
Заплакала —
3. Повторне слухання тексту. Переказ
4. Написання переказу. Виправлення помилок
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що ми повторювали на уроці?
— Що необхідно пам’ятати при переказі?
— Як ви розумієте висловлювання справжній
друг?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Придумати іншу кінцівку тексту про жука та
ромашку.
Коментарі
Дописати коментар